• DESATORO MATERSKEJ ŠKOLY PRE RODIČA

• 28.08.2023 14:39
      • Spoznajte základné pravidlá našej materskej školy:
      • 1, Materská škola je v prevádzke od 06:30 do 17:00 hod.

2, Rodič privádza dieťa do materskej školy do 8:00 hod. (ideálne do 7:50 hod.) a prevezme po 15:00 hod. Rodič je povinný prevziať dieťa do ukončenia prevádzky materskej školy, t.j. do 17:00 hod.

3, Pri príchode rodič alebo ním poverená osoba dieťa osobne odovzdá učiteľke (očný kontakt, pozdrav...). Pri odchode odovzdáva učiteľka dieťa osobne rodičovi alebo ním poverenej osobe z triedy alebo zo školského dvora. Rodič nesmie dieťa prevziať bez vedomia učiteľky!

4, Po prevzatí dieťaťa opustite z bezpečnostných dôvodov priestory a areál materskej školy, nevyužívajte po prevzatí detí zariadenie ihriska v areáli MŠ na hru.

5, Ak dieťa musí mať z objektívnych dôvodov vylúčené zo stravy určité potraviny, je potrebné podať žiadosť o výnimku v stravovaní dieťaťa spolu s vyjadrením odborného lekára, nie pediatra. Bližšie informácie Vám poskytne vedúca ŠJ.

6, Zákonný zástupca uhrádza na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy mesačne na jedno dieťa poplatok 50,- eur (s výnimkou predškolákov), a to aj v prípade, ak prijaté dieťa materskú školu z rôznych dôvodov nenavštevuje. Príspevok sa uhrádza do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

7, Čítajte informácie na vývesných tabuliach, nástenkách, oboznámte sa so Školským poriadkom.

8, Čo potrebuje dieťa v materskej škole:

• - uzavreté prezuvky / pevnú obuv (nie šľapky), pyžamo, náhradné oblečenie (spodná bielizeň, nohavice, tričko).
        • - všetko oblečenie nosené a využívané v MŠ (vrátane náhradného) deťom podpíšte.
        • - papierové hygienické vreckovky v boxe, vlhčený toaletný papier (nie utierky), hrebeň, igelitové vrecká na znečistené  oblečenie

9, Čo do materskej školy nepatrí:

• - žuvačky, cukríky, sladkosti, jedlo a pitie z domu (v letnom období len prázdna fľaša na vodu)
        • - plienky, cumlíky, fľašky s cumlíkom...
        • - drobné predmety, retiazky, prstienky, náramky
        • - hračky z domu

10, Deti si pred vstupom do triedy umyjú ruky, zabraňujeme tak prenosu infekcií.