• O MATERSKEJ ŠKOLE...

• Materská škola Komenského 1 v Bernolákove je 11 triedna materská škola, ktorá poskytuje predprimárne vzdelávanie s poldennou a celodennou starostlivosťou deťom od 3 do 6 rokov a deťom s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania. Navštevuje ju 261 detí,  o ktoré sa stará 23 pedagogických zamestnankýň, 6 prevádzkových zamestnankýň, 5 kuchárok a školník.

Materská škola sa nachádza v širšom centre obce, vstupuje sa do nej z ulíc Komenského a Dukelská. Budova je pavilónového typu, disponuje vonkajším areálom na výchovno-vzdelávacie aktivity detí v exteriéri a na pobyt vonku. Tvorí ho rozsiahla trávnatá plocha s vysadenými drevinami, ktoré zabezpečujú dostatok tieňa, ihriská s preliezkami, pieskoviská, dopravné ihrisko, altánok s ohniskom a vyvýšené záhony.
      Všetky triedy majú vlastný priestor na výchovno-vzdelávaciu činnosť, vlastnú spálňu, šatňu a hygienické zariadenie. Strava je zabezpečovaná vlastnou kuchyňou a vydávaná v jedálni.

Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu „Kolotoč šťastia, zdravia, pohybu“ vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách schváleného pod číslom 2016-17780/27322:1-10A0. Školský vzdelávací program je zameraný na získanie pozitívneho vzťahu k zdravému životnému štýlu, ktorého nevyhnutnou súčasťou je pohyb, a zodpovedného vzťahu k životnému prostrediu.